Drzwi zewnętrzne- wybierz wizytówkę domu !

DRZWI_GRAF_V2

Mają być piękne, funkcjonalne i najlepiej niedrogie. Bardzo często klienci uważają te trzy cechy za najważniejsze wyznaczniki atrakcyjności oferty. I chociaż oczywiście mają rację – bo estetyka i cena są ważne – to jednak decydując się na zakup wizytówki naszego domu, warto wziąć pod uwagę także dodatkowe czynniki.

Materiał

Osobom, którym zależy na trwałości oraz bezpieczeństwie, szczególnie polecane są drzwi stalowe. Są one rozwiązaniem niezawodnym oraz ułatwiającym montaż dodatkowych systemów antywłamanionych. Obecnie jakość wykonania idzie w parze z estetyką, dzięki czemu na klientów czeka pełna gama wzorów i modeli, mogących wizualnie podkreślić walory każdej konstrukcji. Alternatywą pozostają drzwi drewniane, najczęściej sosnowe lub dębowe. Eksperci polecają zwłaszcza ten drugi rodzaj materiału, ponieważ okazuje się mocniejszy i charakteryzuje się większą trwałością.

Wielkość

Drzwi muszą być wygodne i funkcjonalne, dlatego warto przemyśleć ich rozmiar. Przyjmuje się, że powinny mieć co najmniej 201 cm wysokości oraz szerokość nie mniejszą niż 90 cm. Takie wymiary ułatwią nie tylko komfortowe użytkowanie wszystkim osobom (niezależnie od ich warunków fizycznych), ale także wnoszenie mebli oraz innych sprzętów. Warto jednak pamiętać, że mnogość modeli dostępnych na rynku wymaga przygotowania otworu o różnej wielkości. Zanim więc zlecimy architektowi wykonanie konkretnego projektu, warto przyjść do salonu i chociaż wstępnie dokonać wyboru drzwi. Dobrym pomysłem jest także skonsultowanie z działem sprzedaży już gotowego projektu – bardzo często zdarza się bowiem, że wstępne założenia nie pokrywają się z wymogami montażowymi.

Izolacja

Aby nie ponosić dodatkowych kosztów w związku z wychładzaniem się pomieszczenia, warto wybierać takie modele, których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,0 W/(m2*K). Warto zastanowić się jednak nie tylko nad izolacją termiczną, ale także akustyczną. Przeciętne drzwi posiadają izolację dźwiękową w granicach 30 dB, zatem każdy współczynnik ponad ten poziom będzie dodatkowym atutem.

Trwałość

Pamiętajmy, że drzwi zewnętrze zawsze narażone są na działanie wielu czynników. Aby zakup okazał się korzystny i posłużył nam przez długie lata, warto zapytać więc sprzedawcę o trwałość produktu. To, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to czy powłoka jest odporna na działanie wilgoci, promieni słonecznych oraz czyszczących środków chemicznych. Aby drzwi jak najdłużej były dobrą wizytówką naszego domu, warto wybierać modele sprawdzonych producentów, takich jak: Hormann, Wikęd, Cal czy KMT. Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady eksperta sprzedaży oraz zlecenie montażu profesjonalnej ekipie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *