I ślubuję Ci… zająć się Twoimi oknami

EKIPA MONTAZ 5

Chociaż z firmą montującą i serwisującą okna nie wiążesz się węzłem małżeńskim, decyzja o wyborze odpowiedniego fachowca jest równie poważna, jak dobór życiowego partnera. Dokładnie tak jak w przypadku związków międzyludzkich, tak i tu liczy się zrozumienie, rzetelność, dbałość i sumienność. Zamiast więc zdawać się na los, przeczytaj nasze 6 rad, które pomogą Ci wybrać idealnego montera stolarki okiennej.

Wybierz firmę, która posiada własną ekipę montażową

Dla bezpieczeństwa zaleca się unikanie tych sprzedawców, którzy zlecają zadania montażowe zewnętrznym firmom. Pamiętajmy, że renomowane firmy współpracują z certyfikowanymi przez siebie ekipami, które zajmują się instalacją ich wyrobów. Jeśli sprzedawca okien posiada swój zespół, już na etapie wyboru produktów będzie mógł ustalić z klientem szczegóły dotyczące montażu, przedyskutować dostępne rozwiązania i terminy, a następnie wyegzekwować od własnej ekipy rzetelną realizację.

Zwróć uwagę na certyfikaty

Tak jak człowiek – człowiekowi, tak i okno – oknu nierówne. Nawet sprawny specjalista może mieć kłopoty z montażem konkretnego modelu lub konkretnej marki. Warto więc sprawdzić, czy ekipa montażowa posiada certyfikaty producentów, których produkty sprzedaje. Dzięki tej prostej czynności klient zyskuje gwarancję, że montażysta dostosuje własne czynności do produktowych wymagań technicznych oraz wymagań dotyczących organizacji produkcji, przygotowania produkcji oraz serwisu.

Sprawdź czy fachowiec zna wszystkie techniki montażu

Jeśli zależy Ci na czymś więcej niż tylko prostym wstawieniu okna, warto sprawdzić czy ekipa posiada doświadczenie w ciepłym montażu (zarówno trójwarstwowym na taśmy jak i MOWO). To metoda, dzięki której można znacznie udoskonalić parametry izolacyjne miejsca styku okna z murem. Dzięki dołożeniu dodatkowych warstw izolacyjnych, znacząco zwiększy się zdolność do zatrzymania ciepła, a tym samym obniżenia kosztów ogrzewania pomieszczenia. Do montażu tą metodą należy zatrudniać wyłącznie wykwalifikowane ekipy, ponieważ prace wymagają doświadczenia i dużej precyzji.

Zapytaj, jakich pian montażowych używa firma

Błędy rzadziej wynikają z niewiedzy, a częściej – z zaniedbania reguł montażu lub użycia nieodpowiednich produktów. Wybór piany, na jakiej montowane jest okno, jest jednym z ważniejszych czynników. Szczelina pomiędzy ościeżem a ościeżnicą powinna być całkowicie wypełniona sprężystym materiałem izolacyjnym, kompensującym ruchy ościeżnicy, wynikające ze zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. Warto wybierać zespół, który korzysta z produktów renomowanych firm, np. firmy Soudal, której zaufał ADWIL.

Sprawdź, jak szybko firma zainterweniuje w przypadku usterki

Nawet najlepiej zamontowane okna mogą doznać uszkodzeń, które wymagają szybkiego usunięcia. Jeśli nie chcesz ryzykować, że z problemem zostaniesz pozostawiony sam sobie, sprawdź jak szybko możesz uzyskać pomoc firmy montażowej. Zwróć uwagę także na zakres serwisu. Renomowane firmy oferują naprawę, regulację, przeróbki oraz montaż  dodatkowego wyposażenia. Warto dopytać także o możliwość realizacji serwisu pogwarancyjnego, koszt oraz czas realizacji takiej usługi.

Zapytaj o dostępność bezpłatnej regulacji

Prawa fizyki bywają bezlitosne i po pewnym czasie użytkowania okno może się rozregulować. Warto sprawdzić, czy firma montażowa pomoże w takiej sytuacji i czy trzeba będzie za taką usługę zapłacić. Renomowane firmy, takie jak ADWIL, zapewniają swoim klientom pierwszą regulację stolarki okiennej i drzwiowej gratis. Warto też upewnić się jaki będzie orientacyjny czas wykonania takiego zlecenia. Firmy, z których usług warto skorzystać, zatrudniają fachowców, którym regulacja okien zajmuje około kilku minut.

Chcesz dowiedzieć się jak my pracujemy i jak oceniają nas klienci? Wejdź na stronę http://www.adwil.pl/ lub skontaktuj się z naszym biurem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *