Trendy 2017 okiem ekspertów ADWIL

ADWIL BEZ LOGO

Myślałeś, że trendy zmieniają się jedynie w branży odzieżowej i kosmetycznej? Nic bardziej mylnego! Firmy zajmujące się stolarką okienną także wprowadzają nowe modele, ulepszenia, podnoszą parametry i walory wizualne swoich produktów. Jeśli planujesz w tym roku wymianę okien lub bramy i obawiasz się, że nie jesteś na bieżąco, przeczytaj nasze zestawienie. Specjalnie dla Ciebie eksperci ADWIL przygotowali przegląd branżowych trendów 2017.

Adam Drąg, właściciel firmy ADWIL

Pracuję w branży od lat i każdego roku z niecierpliwością wypatruję nowości. Moim zdaniem w 2017 roku hitem ma szansę stać się koncepcja inteligentnego domu oraz wykorzystanie nowych technologii do zdalnego sterowania funkcjonalnościami okien i bram. Nasz partner, firma Drutex, wprowadziła właśnie na rynek innowacyjny system Tahoma, dzięki któremu okna, drzwi czy rolety mogą się same otwierać lub zamykać. Fakt, że w wybranych porach dnia będą się uchylać czy przesuwać w zintegrowanych grupach lub pojedynczo sprawia, że będziemy posiadali pełną kontrolę i nadzór nad naszym domem. Za pomocą telefonu użytkownik może w razie potrzeby uzyskać dostęp do systemów zamontowanych w budynku, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo – i to nie tylko w zakresie termoregulacji. To prawdziwa rewolucja na rynku”.

Dawid Drąg, marketing manager firmy ADWIL

Zgadzam się z przedmówcą – rok 2017 zdecydowanie należał będzie do inteligentnych rozwiązań online. To, na co moim zdaniem warto zwrócić uwagę, to aplikacja BiSecur opracowana przez markę Hörmann. Bramka LAN/WLAN, którą zaprezentowała firma, umożliwia samodzielne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej za pomocą smartfona lub tabletu. To, co mnie zafascynowało w tym projekcie, to możliwość łączenia kilku pojedynczych funkcji w jeden scenariusz. Przykładowo: za pomocą jednego przycisku można otwierać lub zamykać bramę garażową i wjazdową, sterować drzwiami zewnętrznymi, oświetleniem zewnętrznym i ustawiać położenie wietrzenia garażu. Co ważne, to nie tylko gadżet, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo. Administrator może ustalić, które urządzenia mogą być obsługiwane przez danego użytkownika, dzięki czemu ma nad nimi pełną kontrolę. Co to oznacza w praktyce? Choćby tyle, że na czas urlopu może pozwolić sąsiadowi na otwieranie bramy wjazdowej, ale już nie drzwi zewnętrznych prowadzących do domu.”

Zbigniew Baniecki, specjalista ds. montażu ADWIL

Ze względu na swoją profesję zwracam uwagę nie tylko na zmieniające się trendy w zakresie samych produktów, ale także metod i technik ich montażu. Zauważam, że klientom coraz częściej zależy na obniżaniu kosztów utrzymania domu, a zatem na minimalizowaniu utraty ciepła. Uważam, że w tym zakresie, w 2017 roku hitem będzie uszczelka ThermoFrame, opracowana przez markę Hörmann. Jest to specjalny profil z tworzywa sztucznego, który montujemy razem z ościeżnicą bramy. Jego zastosowanie sprawia, że elementy konstrukcyjne bramy nie stykają się ze ścianą, minimalizując tym samym powstawanie mostków cieplnych. To zdecydowanie hit w zakresie energooszczędnych rozwiązań, zwiększający izolację cieplną budynku nawet do 15%!”

Dodatkowe informacje na temat produktów i rozwiązań, polecanych przez naszych ekspertów, można znaleźć na stronie internetowej: www.adwil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *